FilistinHaberlerOrtadoğu

Fanatik yahudiler Kudüs’te gösteri yapıyor

Fanatik Siyonist cemaatlerin “Kudüs Şehrinin İki Parçasının Birleşmesi Günü” adı altında bugün (28 Nisan Çarşamba) Mescidi Aksa’ya doğru tahrik içerikli bir yürüyüş yapacakları bildirildi.

Kendilerine Heykel Cemaatleri ismini veren fanatik gruplar bu yürüyüş için taraftarlarından ve Siyonist toplumdan insanları toplamak için birçok ilan yayınladılar. Bu gruplar Yahudilerin dini ve milli günlerini Filistin halkına karşı saldırı, şantaj ve tahriklerde kullanıyorlar.

Kabalalık olması beklenen yürüyüş kortejinin Amud Kapısından başlayıp, Sultan Süleyman Caddesinden ve ardından Es-Sahire kapısından geçerek El-Esbat Kapısına oradan da Mescidi Aksa’nın kapılarına ulaşması bekleniyor.

Siyonist gaspçı yerleşimcilerle aşırı sağcı Siyonist cemaatler Netanyahu’nun iktidara gelmesiyle Mescidi Aksa’ya yönelik saldırılarını artırmaya başladılar. Arap ülkelerinin suskunluğu karşısında daha da cesaretle yapılan bu eylemleri, korumasız ve silahsız Filistinli halkı çıplak göğüsleriyle engellemeye çalışıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.