HaberlerİranOrtadoğu

Fars Körfezi, İran’ın kontrolü altındadır

İran Hürremşehr Deniz Karargâhı Komutanı Albay Kifayet “Düşmanlarımızın Fars Körfezindeki menfaatleri dakik olarak menzilimizde bulunuyorlar. En ufak Şeytanlıkları İran’ın ağır bir karşılık vermesine sebep olacaktır” dedi.

Hürremşehr Deniz Karargâhı Komutanı Albay Arşe Kifayet “Ordu Deniz Kuvvetleri ve İslam İnkılâbı Muhafızlar Ordusu mevcut şartlarda hazırlıklarının doruk noktasına ulaşmış durumundalar. Buna göre de, düşmanın Fars Körfezindeki tüm girişimleri dikkate alınarak, her tür saldırıyı defedebilecek güçteyiz” şeklinde konuştu.

Albay Kifayet daha sonra İran Ordusu Deniz Kuvvetlerinin 8 yıllık kutsal savunma döneminde oynadığı role değinerek “8 yıllık dayatmalı savaşın ilk döneminde Ordumuz askeri donanım açısından iyi ve doğru dürüst imkânlara sahip değildi. Fakat dönemin Cumhurbaşkanı Benisadr’ın ihanetine rağmen İran güçleri sırf dini inançlarına dayandıklarından, düşmana ağır darbeler indirmeyi başardılar” diye hatırlatmada bulundu.

Hürremşehr Deniz Karargâhı Komutanı Albay Kifayet ayrıca, İran’ın günümüzde sahip olduğu imkanlarından söz ederken “Bugün biz bütün askeri ihtiyaçlarımızı kendi ülkemizde üretme imkanına sahibiz” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.