İran

Fars Körfezi Stare rafinerisinde günlük 47 milyon litre Euro benzin üretiliyor

İran’ın Fars Körfezi Stare Petrol şirketi genel müdürü, Euro 5 standardından daha yüksek standartta yaklaşık 47 milyon litre günlük benzin üretildiğini açıkladı.

Muhammed Ali Dadver, dün yaptığı açıklamada, rafinerinin çevreyi koruma konusundaki öneminin ana işareti olarak, Euro 5 standardından daha yüksek bir standartta yaklaşık 47 milyon litre günlük temiz benzin ürettiklerini belirterek, “Ana misyonumuz enerji sepeti güvenliğini sağlamak için yakıt üretmek. Bunu zaten ülke olarak kabul ediyoruz ve biz her zaman çevresel gerekliliklere önem veriyoruz çünkü sürdürülebilir kalkınma çevre sorunlarına dikkat etmeye bağlıdır.” dedi.

Dadver, ‘Temiz Dünya Günü’nün gelişini çevresel değerleri korumak için bir fırsat olarak nitelendirerek, “Bugün, bu münasebetle Hürmuzgan vilayetinin yerli ağaçlarından olan ve nesli tükenmekte olan Gulperk ağacından bin adet ağaç rafineri yeşil sahasına dikildi.” dedi.

Çevreyi korumanın en önemli yollarından biri olarak enerji tüketimini optimize etmek ve yönetmek için uygun önlemlerin kullanılması olduğunu belirten Dadver, “Temiz yakıt tüketerek, yüksek verimli ekipman kullanarak ve üretim sürecinden çıkan gazları yakıt olarak geri dönüştürerek uygulamada çevre korumasını göstermeye duyarlı olmaya çalıştık.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.