HaberlerİranOrtadoğu

Fars Körfezi ülkeleri direnişe destek vermelidir

Kuveyt Parlamanetosu’nun İslamcı üyelerinden milletvekili Velid Et-Tabatabai, Körfez ülkelerine seslenerek, Filistin’deki direnişe destek vermelerini istedi.

Kuveytli milletvekili, bunun Siyonistlerin yıkıcı planlarına ve kutsal mekanları Yahudileştirme çabalarına verilecek en iyi cevap olduğunu kaydederek, Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskın girişimlerinin teslimiyet ve müzakere cephesine vurulan büyük bir tokat olduğunu bildirdi.

Et-Tabatabai, Kuveyt’te yayınlanan Es-Siyase gazetesine verdiği demeçte şöyle dedi: “Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı yıkarak yerine sözde heykeli inşa etme planları temenni aşamasını çoktan geçti. Siyonistler, mevcut hükümetle birlikte, batı ülkelerinin zımni desteğinden ve Arapların sessizliğinden yararlanarak planlarını hayata geçirmeye başladılar.”

Yaşananlardan başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas’ın sorumlu olduğunu belirten Velid Et-Tabatabai, “Mahmud Abbas yönetiminin davranışları ve Filistin direnişine karşı Siyonistlerle yaptığı güvenlik koordinasyonu, bu yönetimi saldırgan planlarında Siyonistlerin ortağı yapmaktadır” dedi.

Kuveyt Hükümeti’ni ve Körfez ülkelerini Abbas yönetiminin Siyonistlerle yaptığı müzakerelere destek vermekten vazgeçmeye davet eden Et-Tabatabai, Siyonistlerin Kudüs ve Mescid-i Aksa üzerindeki baskısının artmasına ortak olmamalarını istedi.

Siyonistlerin saldırgan tutumlarına karşı Mahmud Abbas yönetimine verilen desteğin sona erdirilmesi çağrısında bulunan Kuveytli milletvekili, Abbas yönetimi yerine Filistin direniş gruplarıyla iletişim kurulmasını önerdi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (55) içerik yüklenmiştir.