AfrikaHaberler

Fas’ta Mali Kriz İçindeki Gazeteler Halka Açık Alanda Gazete Okuma Yasağının Getirilmesini İstedi

Fas’ta Danışmanlar Meclisi’ne sunulan yeni basın kanunu tasarısına halka açık alanda gazete okuma yasağı maddesinin ekleneceği bildirildi.

Fas İletişim Bakanlığı’nın yazılı açıklamasında, Gazete Yayıncıları Federasyonu (GYF) temsilcileriyle yapılan görüşmede, federasyonun talebiyle yeni basın kanununda birtakım düzenlemeler üzerinde görüş birliğine varıldığı belirtildi.

Açıklamada, “GYF Yönetim Kurulu üyeleri ile yapılan görüşmede, umuma açık alanlarda matbu neşriyatın okunFasmasının yasaklanması, internet üzerinden yayın yapan gazetelere verilen kamusal reklamların artırılması, matbu neşriyat için istenen şartların hafifletilmesi, ulusal gazetelere destek olmak için özel bir fon oluşturulması, bakanlığımızın reklam pazarı araştırmasında konfederasyondan da üyelerin bulunması konusunda görüş birliğine vardık.” ifadelerine yer verildi.

Fas’ta mali kriz içindeki gazeteler, ekonomik sıkıntılarını aşabilmek ve yayınlarına devam edebilmek için basın kanununda değişiklik yapılmasını talep ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.