HaberlerDünyaOrtadoğu

Faysal el-Mikdad: Türkiye, Suriye’deki sömürgeci emellerini sürdürüyor

Suriye Dışişleri Bakanı, Türkiye’nin dünyanın her yerinden teröristleri kendine çekerek ve Suriye’yi yok etmeye çalışarak sömürgeci emellerini açıkça sürdürdüğünü söyledi.

SANA haber ajansına göre; Faysal el-Mikdad Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Türkiye gibi bazı ülkeler, terörizme karşı Uluslararası Koalisyon himayesinde Suriye ve bölgede jeopolitik planlarını sürdürmeye devam ediyor.” dedi. 

Mikdad,  Türkiye’yi kuzeydoğu Suriye sakinlerine su tedarikini kesmekle eleştirdi ve şunları ekledi: “Suriye, ABD, Türkiye ve siyonist İsrail’in çeşitli işgal ve saldırganlık örneklerine karşı sağlam durmaya devam edecek ve işgal altındaki topraklarını geri alacak ve de  terörle mücadele edecek.”

Türkiye askeri  birlikleri, Kürt silahlı militanların saldırı tehditlerini  önlemek bahanesiyle Suriye’nin kuzeyine girerken Suriye’nin bazı bölgelerini de sultasına geçirmiştir. 

Faysal Mikdad, Suriye’ye yönelik ekonomik yaptırımlara da temasla,  “Bazı ülkeler, askeri araçlarla ve terörle amaçlarına ulaşamayınca, Suriye’ye karşı Sezar yasası adı altında ekonomik teröre başvurdular.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.