Suriye

Faysal Mikdat ile BM Özel Temsilci Yardımcısı görüştü

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdat ile BM’nin Suriye Özel Temsilci Yardımcısı, BM’nin Suriyeli taraflar arasındaki görüşmeleri kolaylaştırma rolünü ele aldılar.

İRİB Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdat ile BM Suriye Özel Temsilci Yardımcısı Remzi İzzeddin Remzi görüşmede Suriye’de sahadaki gelişmeler ve Suriye’nin bağımsızlığı, egemenliği, toprak bütünlüğü ve millet birliğine vurgu yapan BM kararnameleri uyarınca krizin son bulması için muhtelif düzeylerde yürütülen çabalar da ele alındı.

Öte yandan  İdlib’te gerilimi azaltma anlaşmasını ihlal etme ve civardaki bölgelere saldırmaya devam eden teröristlere uygun şekilde karşı koyan Suriye ordu birlikleri bugün İdlib il idari sınırları boyunca operasyonlarını genişletti.

SANA muhabiri ordu birliklerinin bugün İdlib İlinin güneyi Kfarnubbul, Has, Beskala, Heyş, Babulin, Masaran ve Han el Sübul belde ve köylerinde bulunan ve civardaki yerleşim alanlarının yanı sıra askeri noktalara saldıran teröristlerin saldırı eksenleri, mevki, karargah, ve siperlerini yoğun ateşe tuttuklarını belirtti. Muhabir bunun sonucunda aralarında tehlikeli isimlerin bulunduğu çok sayıda terörist ile birlikte ekipmanları ve yuvalarının imha edildiğini söyledi.

Hama kırsalının kuzeyinde ise Suriye birlikleri Duvrat Vadisi, Hasraya, Arbain, Latamina ve Kfarzeyta bölgelerinde yine teröristlerin saldırı eksenleri ve mevkilerinin yoğun top ateşine tutulduklarını belirten muhabir; çok sayıda teröristle birlikte birçok karargah, siper ve cephane depolarının imha edildiğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Haziran 2024 (31) içerik yüklenmiştir.