HaberlerOrtadoğuSuriye

Faysal Mikdat: IŞİD, Erdoğan’ın eteğinde büyüdü

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Mikdat, Türkiye’nin son yıllarda terörle mücadeleyi Suriye topraklarına saldırı için bir bahane olarak kullandığını söyledi.

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdat, Suriye el-Vatan gazetesine yaptığı açıklamada, Türkiye ordusunun terör örgütü IŞİD’le mücadele gerekçesiyle, Suriye’nin kuzeyine girmesi konusunda, Şam’ın Türkiye’nin Suriye topraklarında hiçbir girişimini kabul etmediğini ve Ankara’nın Suriye’nin ulusal egemenlik hakkına saygı göstermesi gerektiğini ifade etti.

Mikdat, Türkiye’deki rejimin, geçen yıllarda ve hatta son haftalarda, Suriye topraklarına defalarca terörle mücadele adı altında saldırdığını, oysa Türkiye’nin teröristler ve silahlı kişilerin en esas hamilerinden sayıldığını kaydetti.

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı, Türkiye’nin terör örgütü IŞİD’i bastırmak bahanesiyle düzenlediği saldırılar ve girişimlerinden şaşkınlık duyduğunu dile getirdi, IŞİD’in Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eteğinde büyüdüğünü kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.