FilistinHaberlerOrtadoğu

FDKC: ABD dışişleri bakanı intifadayı bastırmak için bölgeye geldi

Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi (FDKC), Ekim ayı başında başlayan intifadayı bastırmak için uluslararası çevrelerin yaptığı girişimler konusunda uyararak, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin bölgeye yaptığı ziyaretin bu girişimlerin bir parçası olduğunu belirtti.

Hareketin Siyasi Birimi üyesi Salih Zeydan yaptığı açıklamada, ABD Dışişleri Bakanı Kerry’nin Filistin İntifadası’nı bastırmak, bitirme ve yayılmasını engellemek için geldiğini söyledi.

Kudüs İntifadası’nı bastırmak isteyen Amerika’nın ve uluslararası çevrelerin baskılarına karşı koymak gerektiğini hatırlatan Zeydan, intifadayı bitirmek amacıyla yapılan girişimlere karşı koymak ve intifadayı sürdürmek için ortak bir liderliğin kurulmasını istedi.

Filistinli gençlere çağrıda bulunan Demokratik Cephe liderlerinden Zeydan, saha tecrübelerini kullanarak ortak bir liderlik oluşturmalarını, oluşturdukları bu liderliğin ise her türlü kuşatmaya ve sindirmeye karşı koyması, direnişi kapsamlı bir üçüncü intifadaya dönüştürmesi gerektiğini ifade etti.

Filistinli gençlerin başlattığı direniş karşısında çaresiz kalan işgal rejimi çareyi Birleşmiş Milletler ile Amerika ve Avrupa’yı devreye sokmada buldu. Bunun sonucu olarak önce BM Genel Sekreteri ardından Amerikan Dışişleri Bakanı bölgeye geldi. Daha önce Almanya’nın başkenti Berlin’de Siyonist Başbakan Netanyahu ile görüşen ABD Dışişleri Bakanı Kerry, bugün de Ürdün’de Filistin Yönetimi Abbas ve Ürdün Kralı Abdullah ile görüştükten sonra Suudi Arabistan’a geçti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.