HaberlerİranOrtadoğu

Felahatpişe: İran hiç bir yaptırımtan korkmaz

İslami Şura Meclisi milli güvenlik ve dış politika komisyonu Başkanı Hişmetullah Felahatpişe, İran İslam Cumhuriyeti bölgesel ve küresel ve dış politikalarını büyük bir iktidarla yürüttüğünü ve hiç bir yaptırımdan da korkmadığını vurguladı.

İslami Şura Meclisi milli güvenlik ve dış politika komisyonu Başkanı Felahatpişe FATF’ın özel mali eylem grubu başkanının Amerika’nın İran’a yaptırım dayatması yönündeki misyonu hakkında yaptığı açıklamada, Amerikalı yetkililerin İran’a dayattıkları illegal yaptırımları uluslararası yaptırımlar gibi göstermeye çalıştıklarını ve bu uğurda çeşitli alanlardaki kapasitelerini ve konvansiyonları kullanarak İran’a karşı bazı yeni yaptırımları şekillendirmek istediklerini belirtti.

Bilindiği üzere geçenlerde Amerika hazine Bakanı yardımcısı Marshall Billingslea başkanlığında bir heyet İran’a dayattıkları yaptırımların doğrultusunda Ankara’ya gelmişti.

Felahatpişe, İran İslam Cumhuriyeti FATF ile İran milletinin çıkarları temin olduğu noktaya kadar işbirliği yapacağını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Şubat 2024 (33) içerik yüklenmiştir.