HaberlerİranOrtadoğu

Felahetpişe: Bölgedeki güvensizlik ve buhran direk diğer ülkeleri de etkiliyor

İran meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkanı Heşmetullah Felahetpişe, bölgedeki buhran ve güvensizliğin Avrupa ve dünyanın diğer yerlerini direk olarak etkilediğini söyledi.

Heşmetullah Felahetpişe, Almanya’nın İran büyükelçisi Michael Kolr ile görüşmesinde, İran’ın ilke olarak siyasetinin bölgenin güvenliği ve sebatının sağlanmasına yardım etmek olduğunu belirterek, bunun için İran’ın ağır bedeller ödediğini bu doğrultuda İran’ın Afganistan’dan uyuşturucu madde kaçakçılığı ve terörizmle mücadelede çok sayıda vatandaşını kaybettiğine temas etti.

İranlı yetkili, Amerika gibi bazı ülkelerin bölgede ve dünyada huzursuzluk ve güvensizlik çıkarma hedefinde olduklarını belirterek, bu gibi ülkelerin bu zamana kadar terör örgütlerine sınırsız yardım ettiklerini hatırlattı.

Alman büyükelçi de, sözkonusu görüşmede Amerikan başkanı Trump’ın nükleer anlaşmadan çıkmasını eleştirirken, Almanya dahil çok sayıda ülkenin Amerika’nın, bölge ve dünyada buhrana neden olan siyasetlerini eleştirdiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (3) içerik yüklenmiştir.