AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

Felahetpişe: Polonya’daki İran karşıtı oturum, Avrupa için bir yenilgi olacak

İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Hişmetullah Felahetpişe, Amerikalılar’ın Polonya’da İran karşıtı oturum düzenlemekle, Avrupa’ya kendi istilasını göstermeye çalıştıklarını, ancak bu girişimin Avrupalılar için bir yenilgi olacağını ifade etti.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Amerika’nın İranofobi siyasetlerinin devamında Cuma günü Washington’un önümüzdeki 13 ve 14 Şubat günlerinde Polonya’da İran konulu bir toplantı düzenleme kararı aldığını belirtti.

İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Felahetpişe, ABD’nin Polonya’da İran karşıtı oturum düzenleme kararına gösterdiği tepkide, ABD Dışişleri Bakanı’nın bir diplomat olmaktan ziyade bir istihbaratçı olduğunu ve işinin psikolojik savaş olduğunu belirtti.

İran Milli Güvenlik Yüksek Konsey Sekreteri Ali Şemhani de, söz konusu karara verdiği tepkide şöyle dedi: İran karşıtı yaptırımları azami baskılarla uygulatmak isteyen bir ülke, bu konuda hezimete uğraması ardından İran karşıtı seminer ve kongre düzenleme peşindedir.

Şemhani açıklamasının devamında İran karşıtı seminer ve kongre düzenlenmesinin Amerika siyasetlerinin bozguna uğradığının göstergesi olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Kapalı