BilimselHaberlerİranOrtadoğu

Fetih deniz topunun seri üretimine başlandı

Savunma Bakanı General Neccar açılış merasiminde yaptığı konuşmada, “Fetih” adlı 40 m.m.’lik deniz topunun nihai menzilinin 12 Km. ve mermi atış kabiliyetinin Dk.’da 300 mermi olduğunu söyledi.

3 Hordad(24 Mayıs) Hurremşehr’in kurtuluş günü yıl dönümü münasebeti dikkate alınarak Savunma Bakanı Mustafa Muhammed Neccar’ın da katıldığı bir merasimle, 40 m.m.’lik, anti Cruise Fetih deniz topunun seri imalatı başlatıldı.

Muhammed Neccar bu merasimde yaptığı konuşmada, söz konusu deniz topunun özellikleri hakkında bilgi verirken, “Bu silah, alçak mesafelerle ilgili hava savunma silahlarından biridir ve deniz filikalarında kullanılır” şeklinde konuştu.

İran İslam Cumhuriyeti Ordusunun ihtiyacı üzerine ve tamamen yerli imkanlara dayanılarak Savunma Bakanlığı uzmanlarınca üretildiğinin altını çizen Savunma Bakanı Neccar konuşmasının devamında, “Bu silahın ulaştığı nihai menzil 12 Km., mermi atış kabiliyeti de, dakikada 300 mermi şeklindedir. Bu silah aynı zamanda anti Cruise silahı olarak da kullanılır” diye ilave etti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.