FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih dünyayı HAMAS’a karşı kışkırtıyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden milletvekili Müşir El-Mısri, Fransa Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner’in “Ramallah’taki Fetih yönetimi dilerse Hamas ile konuşabiliriz” açıklamasının Fetih’in seçim sonuçlarına karşı çıktığının ve dünyayı Hamas’a karşı kışkırttığının kanıtı olduğunu söyledi.

Müşir El-Mısri, dün akşam (25 Temmuz Pazar) basına yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Kouchner’in açıklamaları, bazı Filistinli ve bölgesel tarafların uluslararası toplumun seçim sonuçlarını kabulünün önünde engel olduklarının ve Siyonist işgal devletiyle işbirliği yaptıklarının yeni bir kanıtıdır.”

Hamas lideri El-Mısri, Mahmud Abbas yönetiminin Filistin halkına dış güçlerden daha çok düşmanlık ettiğini söyledi.

“Fetih yönetiminin bu tavrı yeni bir şey değil. Bilakis bu onun huyu; ulusal birlik hükümeti döneminde bile Avrupalı yetkililerden Fetih’in bu tavrını dinledik” diyen El-Mısri, Filistin topraklarını işgal eden işgal devleti hariç hiçbir devlet ile Hamas arasında düşmanlık olmadığını kaydetti.

Müşir El-Mısri, Filistin halkının haklarını elde etmek için Hamas’ın her devlet ile görüşmeye hazır olduğunu söyledi.

Fransız Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner, “Fetih yönetiminin istemesi” halinde ülkesinin Hamas Hareketi’yle konuşabileceğini ve Hamas ile görüşmek zorunda kalırsa Suriye’nin aracı olmasını isteyeceğini ifade ederek, Hamas olmadan barışın sağlanamayacağını belirtmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2022 (5) içerik yüklenmiştir.