FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih, Gazze’de Hamas’a karşı bir temerrüt savaşı planlıyor

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas) resmi sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, Gazze’de Hamas’a karşı planlanan temerrüt savaşının ciddi tehlike arz ettiğine dikkat çektiği açıklamasında, bunun Fetih’in Hamas’a karşı kurduğu siyasi komploların en önemli parçasını oluşturduğunu dile getirdi.

Ebu Zuhri, Fetih’in Mısır’daki medyayla ve askerî cuntayla işbirliği içinde yürüttüğü iftira kampanyasındaki sorumluluğunun üstünü örtmek amacıyla böyle bir fitne oyunundan da yararlanma çabası içinde olduğunu söyledi.

Dün (4 Ağustos Pazar) Quds Press haber ajansına açıklama yapan Dr. Sami Ebu Zuhri, Filistin’deki “temerrüt hareketi”nin bir halk hareketi olduğu iddialarının tamamen saçma ve gerçek dışı olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “Çünkü biz bir halk hareketiyle karşı karşıya değiliz. Aksine söz konusu hareket Fetih’in Hamas’a karşı organize ettiği planlı bir parti hareketidir. Bu hareketinde içinde Mısır’daki bazı grupların da yer aldığı bazı dış güçlerden de yardım almaktadır. Görünen o ki biz halk örtüsüne bürünmeye çalışan bir Fetih komplosuyla karşı karşıyayız. Ancak böyle bir komplo halkımız içinde kök salamayacaktır. Böyle bir hareketin halkın nazarında bir değeri ve itibarı olmayacaktır. Asıl halk hareketi Hamas’tır. O aynı zamanda bir direniş hareketidir. Halkın desteğinden yoksun senaryolara dayanan tutarsız çabalar ise amaçlarını gerçekleştiremez.”

Ebu Zuhri. Fetih örgütünü çocuksu oyunların peşine takılmayı bırakıp Filistin’in birliğini sağlaması mümkün olan diyaloğa dönmeye çağırdı.

Ebu Zuhri açıklamasında, Fetih’in Mısır’daki iftira kampanyasının arkasında durmasından kaynaklanan ayıbının üstünü örtmesinin ise mümkün olamayacağını hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (6) içerik yüklenmiştir.