FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih geleceğini işgal rejimine bağlamış durumdadır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Dr. İsmail Rıdvan Ramallah’taki Fetih yönetiminin Batı Yaka’da Hamas’ın lider ve mensuplarına karşı sürdürdüğü baskıların direnişe darbe indirmek için Siyonist işgal rejimiyle birlikte üstlendiği rolü yansıttığını söyledi.

Dr. Rıdvan dün (07 Ağustos Cumartesi) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Hamas hareketi yapılan bu barbarlığı şiddetle kınıyor. Hamas liderlerinin tutuklanması Fetih yönetiminin ahlaki olarak alçaldığı düzeyi gösteriyor. Fetih bu tutumuyla sadece düşmana gönüllü hizmette bulunmuş oluyor. Fetih hareketinin Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde Hamas’ın lider ve mensuplarına yönelik baskılarını artırması, geleceğini düşmana bağladığını gösterdiği gibi, Filistin iç barışını sağlamak için ortaya konan bütün çabaları da bir kenara bıraktığını gösteriyor.”

Ramallah’taki Fetih yönetimine bağlı milis güçler dün Hamas’ın lider ve mensuplarına karşı başlattığı baskınlarda 15 kişiyi tutuklamıştı. Tutuklananlar arasında En-Necah Üniversitesi Şeriat Fakültesi Dekanı da bulunuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.