FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih, HAMAS mensuplarına karşı şiddeti artırdı

Siyonist işgal devletiyle işbirliği içinde hareket eden ve onun saldırılarına kılıf oluşturabilmek için sözde “barış” görüşmelerini başlatan Mahmud Abbas’ın liderliğindeki Fetih örgütü, işgalci yahudilerin güvenliklerini sağlamakla görevlendirilen milis güçlerinden Hamas mensuplarına karşı şiddet ve saldırıları artırmalarını istedi.

Fetih adına açıklama yapan Ahmed Assaf bu konudaki isteklerini haklı çıkarabilmek için de Hamas’ın Batı Yaka bölgesinde fitne ateşini alevlemeye çalıştığı iddiasında bulundu. Fitne ateşi derken kastettiği ise Hamas’ın askerî kanadına mensup mücahitlerin işgalci siyonistlere karşı gerçekleştirdikleri eylemler.

Assaf açıklamasında Hamas mücahitlerinin güvenlik organlarına saldırı tehdidinde bulunduğunu iddia ederek bu tehdidiyle Gazze’de başlattığı planını tamamlamak istediğini ileri sürdü.

Assaf işgalci saldırganlarla işbirliğini esas alan sözde barış görüşmelerini Filistin ulusal projesi diye adlandırarak Abbas milislerinden bu projenin hayata geçirilmesinin engellenmesine fırsat vermemelerini ve Hamas’ın önünü kesmelerini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.