FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih Hareketi liderlerinden Nebil Şaas: İsrail’i korumak için elimizden geleni yapıyoruz

Fetih Hareketi liderlerinden Nebil Şaas, Filistin yönetiminin üçüncü intifadanın başlamaması için elindeki bütün imkanları seferber ettiğini belirterek, bunun da şiddetten kaçınma ideolojisinden kaynaklandığını ifade etti.

Batı Yaka’nın Ramallah şehrinde İsrailli gazetecilerle dün (13 Haziran Perşembe) yaptığı basın toplantısında konuşan Şaas, bütün bu çabalara rağmen Filistin yönetiminin yeni bir intifadanın başlayamayacağına dair bir güvence ve garanti veremeyeceğini söyledi.

Filistin yönetiminin asıl rolü ve misyonuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulanan Şaas “Filistin Yönetiminin Yahudi yerleşkelerle İsrail sınırlarında şiddet olaylarını engellemek için harcadığı para Filistin eğitim sistemine harcadığı paradan çok daha fazladır” dedi.

Amerika, İsrail ve Batılı ülkelerin eliyle oluşturulan Filistin Yönetimi kurulduğu günden beri Yahudi yerleşimcilerle işgal askerlerine yapılması düşünülen eylemleri engellemek, buna karşılık direnişçileri takip etmek, tutuklamak ve silahlarına el koymak, direnişe öncülük eden Hamas hareketinin lider ve mensuplarına sürekli baskı kurmak için yoğun çaba harcıyor. Filistinlilerle baş edemeyen işgal rejiminin, Filistinlilerin içinden oluşturduğu bu yönetim sayesinde Batı Yaka’da derin bir nefes aldığı görülüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.