FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih Hareketi milletvekili İsrailli politikacılarla yapılan toplantıyı eleştirdi

Fetih Hareketi milletvekillerinden Necat Ebu Bekir, geçtiğimiz günlerde Ramallah’ta Filistin Kurtuluş Örgütü karargahında İsrailli aşırı sağcı politikacılarla yapılan ilişkileri normalleştirme toplantısının Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın bilgisi dahilinde gerçekleştiğini söyledi.

Milletvekili Necat Ebu Bekir, meslek örgütlerinin ve sivil toplum kuruluşlarının dün (18 Temmuz Perşembe) Ramallah’ta Filistin Kurtuluş Örgütü karargahı önünde düzenlediği protesto gösterisinde yaptığı konuşmada, “Filistin Kurtuluş Örgütü’nden bazı şahsiyetler ile İsrailli Likud ve Şas partileri yetkilileri arasında yapılan görüşme Başkan’ın bilgisi dahilinde gerçekleşti” dedi.

Bazı şahsiyetlerin Filistin Kurtuluş Örgütü’nü kontrolü altına aldığına dikkat çeken Necat Ebu Bekir, “Başkan’a diyoruz ki, bazı kişilerin Filistin Kurtuluş Örgütü’nü kontrolleri altına almalarını ve kendi çıkarları doğrultusunda kullanmalarını insanların geneli reddediyor. Çünkü FKÖ, Filistin halkını korumak ve ona hizmet etmek üzere kuruldu” şeklinde konuştu.

Son günlerde Ramallah’ta İsrailli şahsiyetlerle bir dizi toplantı yapılmış ve bu toplantıların en sonuncusunda Yasir Abdurabbo, Nebil Şaas ve Muhammed El-Medeni İsrailli Likud ve Şas partileri liderleriyle görüşmüştü.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (8) içerik yüklenmiştir.