FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih iç barışı kendi çıkarları için kullanmak istiyor

İslamî Direniş Hareketi liderlerinden Muşir el-Mısri, Fetih Hareketi’nin barışı sadece sözde istediğini belirterek, iç barış görüşmelerini ulusal çıkarlardan uzak kendi şahsi çıkarları için kullanmaya çalıştığını ifade etti.

Muşir el-Mısri dün (09 Kasım Pazartesi) yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti: “Meclis Başkanı Dr. Aziz ed-Duveyk’in çalışmalarını yürütebilmesi için ofisine gitmesinin engellenmesini kınıyoruz. Meclisi işlevsiz hale getirdikleri, bürolarını kapattıkları, müdür ve çalışanlarını tutukladıkları bir süreçte seçim nasıl olabilir ki? Batı Yaka’da işgal güçleriyle birlikte yapılan bu takip, baskı, baskın ve tutuklamalar Filistin halkıyla Filistin toprağına karşı yapılmış büyük cinayetlerdir. Yapılanlar meclisi tamamıyla kapatmak isteyen işgal devletinin arzusuna da uygun düşüyor”.

Mısri açıklamasını şöyle sürdürdü: “Abbas milisleri, meclis başkanıyla vekilleri tutuklayan işgalcilerin eksik bıraktığını tamamladılar. İşgal yönetimi Filistinli vekilleri tutuklama kararını tek başına almadı. Fetih Hareketi de hem Siyonistlerle hem de bazı dış güçlerle işbirliği yaparak meclisi işlevsiz hale getirmek istedi.”

Fetih’in iç barış için en ufak bir iyi niyet göstermediğini belirten Mısri, “Fetih şayet barış istiyorsa öncelikle bunun için zemin hazırlayıp, Batı Yaka’daki Hamas’ın vekil ve mensuplarına uzanan elleri geri çekmesi gerekir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.