FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih işgalciye hizmet için halka yalan söylüyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, Fetih Hareketi ve lideri Mahmud Abbas’ın müzakereler ve Siyonist işgal devletiyle ilişkiler konusunda Filistin halkına yanlış bilgi verdiğini söyledi.

Ebu Zuhri, bugün (9 Mayıs Pazar) verdiği demeçte, iki taraf arasında dolaylı müzakerelerin başladığının ilan edildiği gün işgal devletinin onlarca yeni Yahudi yerleşim birimi inşasının başladığını duyurmasının müzakerelerin Yahudileştirme faaliyetlerini kamufle etmek üzere yapıldığının kanıtı olduğunu kaydetti.

Yeni Yahudi yerleşim birimi inşasının Amerika’dan güvence aldıklarını söyleyen Fetih’in ve Mahmud Abbas’ın iddialarının asılsız olduğunu gösterdiğine işaret eden Ebu Zuhri, işgalcinin resmi bir şekilde Fetih’i ve Abbas’ı yalanladığını ve Kudüs’te yeni yerleşim birimlerinin inşa edileceğini duyurduğunu belirtti.

İşgalciyi korumak, güvenliğini sağlamak ve dünya kamuoyu önünde imajını düzeltmek için Fetih’in Filistin halkını aldattığını ifade eden Ebu Zuhri, bu durumun Fetih Hareketi’nin içine yuvarlandığı seviyeyi yansıttığını dile getirdi.

“Müzakerelerin sınır ve güvenlik konularıyla sınırlı tutulmasının bu müzakerelerin Kudüs ve mülteciler gibi Filistin haklarıyla bir ilişkisi olmadığının kanıtıdır” diyen Ebu Zuhri, müzakerelerin gerçek hedefinin sadece işgalcinin güvenliğini korumak olduğunu belirtti.

Fetih Hareketi’nin müzakerelerden sorumlu lideri Saib Arikat, bugün Siyonist işgal devletiyle dolaylı müzakerelerin başladığını duyurmuştu. Siyonist işgal devleti de yine bugün işgal altındaki Kudüs’ün doğu kesiminde 14 yeni Yahudi birimi inşa edileceğini ve Yahudi yerleşim birimi inşasının durdurulacağı yönünde Washington’a herhangi bir söz verilmediğini açıklamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ocak 2022 (42) içerik yüklenmiştir.