FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih Lideri: “Pratikte Yok Olan Filistin Yönetimi Geniş Bir Belediyeden İbaret”

Fetih Hareketi Merkez Komitesi üyesi Muhammed Eştiye, Siyonist işgal rejimiyle Filistin Yönetimi arasında sağlanan Oslo İlkeler Antlaşması’nın başarısız kaldığını itiraf etti.

Mülteci Merkezi’nin Beytlahim’deki Ayide Mülteci Kampı’nda mültecilerle ilgili düzenlediği konferansa katılan Fetih lideri Muhammed Eştiye yaptığı konuşmada, 1999 yılından beri normalde Filistin Yönetimi’nin bir devlete dönüşmesi gerektiğini, ancak İsrail’in her şeyi yerle bir ettiğini, özellikle ikinci intifada dönemindeki saldırı ve baskılarıyla Filistin Yönetimi’ni yıkmak için çalıştığını iddia etti.

Eştiye yaptığı konuşmada, Filistin Yönetimi’nin şu an itibariyle sadece isimden ibaret olduğunu, gerçekte ise geniş bir belediyeden başka bir şey olmadığını söyledi.

Fetih lideri sözlerini şöyle sürdürdü: “İşgal rejimi Filistin devletini 1967 sınırları içinde bile kabul etmez. Çünkü kendisi bu devletin kurulmasıyla İsrail’in yok oluş sürecinin başlayacağını biliyor. Dolayısıyla kendisi, Filistinlilerin siyasi dayanakları ve güçleri olmadan kantonlarda birbirlerinden bağımsız yaşamalarını istiyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.