FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih magandaları üniversiteside öğretim görevlisi dövdü

Fetih Hareketi üyesi bir grup magandanın Cenin’deki Amerikan Üniversitesi’nde bir öğretim görevlisine saldırarak darp ettiği ve öğretim görevlisini Abbas milisleri tarafından tutuklanmakla tehdit ettiği bildirildi.

İsmi açıklanmayan öğretim görevlisinin üniversitedeki sınavda Fetih üyelerinin kopya çekmesine izin vermediği için sözlü ve fiili saldırıya uğradığı ifade edildi.

Amerikan Üniversitesi’ndeki öğrencilerden edinilen bilgiye göre, öğretim görevlisinin ahlaki tutumunun Fetihli magandaları ve Abbas milislerinin üniversite içindeki kolunu öğretim görevlisine saldırmaya ve tutuklanmakla tehdit etmeye şevketti.

Batı Yaka’daki diğer üniversiteler gibi Amerikan Üniversitesi’nin de Fetih üyelerinin magandalıklarından muzdarip olduğunu belirten kaynaklar, öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin keyfi nedenlerle tutuklandığını, milis güçlerinin merkezlerinde şiddete ve işkenceye maruz kaldığını, bu durumun da üniversitelerdeki Fetih üyelerini daha çok magandalık yapmaya ve üniversitelerde terör estirmeye cesaretlendirdiğini söyledi.

Mahmud Abbas’a bağlı milis güçlerinin En-Necah Üniversitesi kampüsü içerisinde üniversite öğrencisi Muhammed Raddad’ı öldürdüğü, katillerin herhangi bir soruşturmaya veya yargılamaya tabi tutulmadığı birçok insan hakları örgütü tarafından belgelenmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (18) içerik yüklenmiştir.