FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih milletvekili, Fetih Hareketi’nin seçimlerde kaybedebileceğini söyledi

Fetih Hareketi milletvekillerinden Macid Ebu Şemmale, Fetih Hareketi’nin önümüzdeki aylarda yapılması muhtemel seçimlere iyi bir şekilde hazırlanmaması halinde Filistin Kurtuluş Örgütü’nü ve Filistin Özerk Yönetimi’ni kaybedebileceğini söyledi.

Bugün (19 Kasım Cumartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınlayan Ebu Şemmale, Fetih Hareketi Devrim Konseyi’nin Ramallah’ta yaptığı son toplantısında seçimler konusunu gündeme almamasını eleştirdi.

Mahmud Abbas’ın seçimler için hazırlık yapılması talimatı verdiğini belirten Ebu Şemmale, Abbas’ın “Meşal ile seçimler konusunu görüşeceğim. Seçimlere şimdiden hazırlanın. Sakın ola ileride benim uyarmadığımı söylemeyin” dediğini ifade etti.

Fetih Hareketi liderliğine “Hareketi seçimlere hazırladınız mı?” sorusunu yönelten Ebu Şemmale, Fetih Hareketi’nin gelecek seçimlerde eski konumunu kazanamaması halinde bunun hareket için sonun başlangıcı olacağına işaret etti.

Seçimlere hazırlık için vaktin henüz erken olduğunu düşünenlerin yanıldığını kaydeden Ebu Şemmale, kuzey vilayetlerinde yapılan belediye seçimlerinde yaşanan liste krizini hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (29) içerik yüklenmiştir.