FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih, Muhammed Dahlan’ı hakkında dava açmakla tehdit etti

Fetih Hareketi Merkez Komitesi, Fetih’ten atılan Muhammed Dahlan’ın Filistin Yönetimi ve Filistinli müzakereci aleyhine yaptığı yeni açıklamalar nedeniyle Dahlan hakkında hâlâ dava açma hakkına sahip olduklarını açıkladı.

Fetih Hareketi Merkez Komitesi, resmi Vefa Ajansı tarafından yayınlanan açıklamada, Fetih’ten kovulan Muhammed Dahlan’ın Filistin Yönetimi’ne ve Filistinli müzakereciye dil uzatmasının, ortaya attığı bir dizi asılsız iddianın Dahlan’ın komplo peşinde olduğunu gösterdiğini söyledi.

Dahlan’ın ulusal konularda konuşma hakkına sahip en son kişi olduğunu ifade eden Fetih Hareketi Merkez Komitesi, soruşturmaların neticesinin Dahlan’ın Fetih üyelerinden birçok kişinin öldürülmesinden sorumlu olduğuna işaret ettiğini, görevini kötüye kullanarak kişisel hesabına milyonlarca dolar aktardığını, başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulmasını engellemek için dış güçlerle işbirliği yaptığını belirtti.

Fetih Hareketi’ne bağlı güvenlik birimleri de Muhammed Dahlan’ın Batı Yaka’da fitne çıkarma peşinde olduğunu iddia ederek, Dahlan’ın son açıklamalarının Filistin halkına karşı yeni bir komplo olduğunu söyledi.

Dahlan, Mahmud Abbas’ın müzakereci heyeti Filistin halkının haklarını geri alacak şekilde değil, Amerika ve İsrail’in rızasını kazanacak şekilde oluşturduğunu öne sürdü.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.