FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih üniversite yönetimini Prof. Kasım’a karşı kışkırttı

En-Necah Üniversitesi’nde Fetih Hareketi’ne yakın İşçi Sendikası, Öğrenci Birliği Konseyi ve İşçi Hareketi Ofisi bugün (24 Ağustos Çarşamba) Prof. Abdüssettar Kasım’a karşı kışkırtıcılık içeren ortak bir bildiri yayınladı.

Bildirinin, Prof. Abdüssettar Kasım’ın üniversite yönetimindeki, Filistin Özerk Yönetimi ve güvenlik birimlerindeki ihlalleri ortaya koyan bir dizi makale yayınlamasının ardından geldiği ifade edildi.

Siyasi bilimler profesörü Abdüssettar Kasım’ın hesaba çekilmesinin talep edildiği bildiride özetle şu ifadelere yer verildi: “En-Necah Üniversitesi’ndeki sendikaların ve öğrenci kuruluşlarının Dr. Abdüssettar Kasım’ın ihlalleri karşısındaki sessizliği artık sonuna geldi. Mali ve siyasi kazanımlarını koruma uğruna üniversite yönetimine sövmesi ve hainlikle suçlamasına bir son verilmesi gerekiyor.”

Bildiride, Prof. Abdüssettar Kasım’a bir dizi suçlama yöneltildi. Bu suçlamaların başında “üniversitenin başarılarını öldürmek” ve Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinde çalışan öğrencileri “beşinci kol” olarak nitelemek geliyor.

Bildiride ayrıca, En-Necah Üniversitesi yönetimine Prof. Abdüssettar Kasım’ın ihlallerine son verilmesi çağrısı yapıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2023 (12) içerik yüklenmiştir.