FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih üyeleri Filistin’li olsunlar

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Dr. Mahmut Zehhar, Hamas’ın uzattığı diyalog elini desteklediğini bir kez daha yenileyerek, ölüm mangalarını hazırlayanın, vatandaşların mal ve mülklerine göz dikenin, fırsat buldukça da hırsızlık yapanın Fetih olduğunu, dolayısıyla bu haliyle Fetih’in Gazze’ye dönmesine izin vermeyeceklerini ifade etti.

Zehhar yaptığı konuşmanın devamında “Bunlar asla bize dönmezler, dönemezler. Bunların öncelikle kaybettikleri kimliklerini bulmaları ve onun üzerine sadece ‘Filistin’ yazmaları gerekir”.

İzzettin el-Kassam Tugayları’nın evvelki gün (13 Ağustos Perşembe) Zeytun mahallesindeki şehitlerini anma toplantısına katılan Zehhar şöyle dedi: “Biz Fetih üyelerine gelin Hamas Hareketi’ne girin ve Hamas üyesi olun demiyoruz. Onlardan sadece Filistin’e ait olmalarını istiyoruz”.

Düşman adına casusluk yapanlarla düşman ile işbirliği yapanlara da bir uyarıda bulunan Zehhar şöyle dedi: “Düşmana ve düşmanın uzantılarına Gazze ile ilgili bilgi toplayıp gönderenleri uyarıyoruz. Düşman adına çalışmaktan vazgeçsinler. Onların çoğunluğu zaten şu anda Gazze’de tutuklanmış durumda”.

Fetih’in yaptığı 6. kongre ile kongre sonuçlarına da değinen Zehhar şöyle dedi: “Son seçimlerde çıkan tablo hiç de hayra alamet değil. Değişik konulardaki tavrımız olduğu gibi devam ediyor, tavır ve tutumuzda herhangi bir değişiklik yok.”

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (30) içerik yüklenmiştir.