FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih Yönetimi gari ahlaki mekanları artırıyor

Ramallah’taki gayrımeşru Fetih yönetiminin son günlerde özellikle Ramallah ve Beytlaham’da birçok gece kulübü ve bar ruhsatı verdiği ve bu durumun halk arasında büyük öfkeye yol açtığı bildirildi.

Fetih yetkililerinin çok sayıda gece kulübü ve bar ruhsatı verilmesinin nedenini turizmi canlandırmak ve Filistin ekonomisinin güçlenmesine katkıda bulunmak olarak açıkladığı ifade edildi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi milletvekili Hamid El-Beytavi, gece kulübü ve bar ruhsatı verilmesini eleştirerek, “Dinimize, ahlakımıza, adetlerimize ve ulusal çıkarlarımıza aykırı bu çirkin adımı kınıyorum” dedi.

Barların ve gece kulüplerinin dinen haram olduğunu belirten El-Beytavi, “Günahlar hükümetleri ve halkları helaka sürükler. Fetih yönetimi bu gibi icraatlarla kendini ve halkımızı helaka götürüyor” şeklinde konuştu.

Kendi adına, milletvekilleri ve Filistin halkı adına Fetih yönetiminden verilen gece kulübü ve bar ruhsatlarının geri alınmasını talep eden El-Beytavi, Filistinli gençlere de bu tür yerleri boykot etmeleri çağrısında bulundu.

Ramallah’tan psikolog Mahmud Ebu Cabir, bar ve gece kulüplerinin yaygınlaşmasının Selam Feyyad Hükümeti’nin ahlaki ölçüleri gözetmeden globalleşme çabalarının bir ürünü olduğuna işaret etti.

Ebu Cabir, Batı Yaka’da bar ve gece kulüplerinin yaygınlaşmasında direniş güçlerine ve taraftarlarına yapılan baskıların da rolü olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (37) içerik yüklenmiştir.