FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih yönetimi İslam’a karşı savaşıyor

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Batı Yaka’daki Fetih yönetiminin Siyonist-Amerikan projesi doğrultusunda dine ve İslam’a savaş açtığını söyledi.

Heniyye, Mahmud Abbas’ın işgal altındaki Kudüs’ü ziyarete davet etmesine işaret ederek halkları ve alimleri Siyonist işgalciyle dini alanda ilişkileri normalleştirmemeleri konusunda uyardı.

Dün akşam (16 Ağustos Pazartesi) Eş-Şati Mülteci Kampı’nda yeniden imar edilen polis binasının açılış törenine katılan Heniyye, “Ramazan ayının girmesiyle birlikte Fetih yönetimi bazı adımlar attı. Bunlardan biri de, Mescid-i Aksa hatibi ve Filistin Alimleri Birliği Başkanı Şeyh Hamid El-Beytavi’nin hutbe vermesini yasaklamak oldu” dedi.

Fetih yönetiminin Batı Yaka’da binlerce imamın hutbe ve dini dersler vermesini yasakladığını, yaklaşık bin camiyi imamsız ve müezzinsiz bıraktığını, bine yakın Kur’an kursunu kapattığını, zekat komitelerini kapattığını ve alimleri tutukladığını söyleyen Heniyye, “Dini insanların gönlünden söküp alamayacaklar. İslam’a karşı açtıkları savaşta başarılı olamayacaklar. Çünkü bu Allah’a karşı açılmış bir savaştır” şeklinde konuştu.

Ramallah’taki Fetih yönetiminin İslam ümmetine dini alanda Siyonist işgalciyle ilişkileri normalleştirmeyi dayatmasını eleştiren Heniyye, “İşgalciyle ilişkileri siyasi yönden normalleştirmeyle yetinmediler, şimdi de Siyonist işgal devleti bayrağı altında ve Siyonistlerin izniyle Mescid-i Aksa’yı ziyarete çağırarak alimleri dini yönden normalleştirmeye zorluyorlar” dedi.

Filistin Başbakanı, alimlere seslenerek Abbas yönetiminin bu tür kirli oyunlarına alet olmamalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (24) içerik yüklenmiştir.