FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih yönetimi özür dileyip iktidarı bırakmalıdır

En-Necah Üniversitesi Siyasi Bilimler hocası Prof. Dr. Abdüssettar Kasım Abbas yönetimiyle kendilerini FKÖ mensubu diye tanıtanların Filistin halkına ve davasına verdikleri zararlar nedeniyle Filistinlilerden ve İslam ümmetinden özür dileyip iktidarı bırakmaları gerektiğini söyledi.

Bugün (14 Şubat Pazartesi) bir basın açıklaması yapan Kasım şunları söyledi: “Ramallah’taki Abbas’a bağlı yönetimin aldığı seçim kararı anlamsız bir karardır. Oslo takımı daha önce olduğu gibi şimdi de gerçekler karşısında başarısız oldu. Hiç de ulusal olmayan Filistin Ulusal Meclisinin 1988 yılında işgal rejimini tanımasından beri Filistin halkına karşı siyasi cinayetler işleniyor. Şimdi de hiçbir şey olmamış ve çok da umurlarındaymış gibi Eylül 2011 tarihinde seçime gitme kararı alıyorlar.”

Açıklamasında önemli konulara değinen Kasım, zindanlardaki siyasi tutukluların serbest bırakılması, düşmanla sürdürülen işbirliğinin son bulması, hainlerin yargılanması, zarar görenlere tazminat verilmesi, Feyyad hükümetinin görevden alınması ve yeni finans kaynaklarının bulunması gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (17) içerik yüklenmiştir.