FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih yönetimi siyasi yönden iflas etmiştir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Burhum, Fetih yönetiminin Siyonistlere hitap eden ve onları barışa teşvik eden “Biz ortaklarınızız” kampanyasının önemsiz olduğunu belirterek, kampanyanın Fetih yönetiminin siyasi yönden iflasının kanıtı olduğunu ifade etti.

Hamas Hareketi sözcüsü, bugün (5 Eylül Pazar) basına yaptığı açıklamada, “Filistin Özerk Yönetimi’nin son günlerde “İsrail” kamuoyuna hitap etmek üzere başlattığı medya kampanyası, yönetimin her açıdan iflas ettiğini ve iflas eden hayali de olsa hiçbir şeyi gerçekleştiremez kaidesi gereği son fiillerini yaptığını göstermektedir” dedi.

Fetih yönetiminin yardım dileme aşamasında olduğunu ve yardım bulmak için başvurduğu yolların işe yaramayacağını söyleyen Burhum, kampanyanın Siyonist işgal hükümetinin müzakere masasında verebileceği bir şey olmadığı inancını güçlendirdiğini kaydetti.

Siyonist toplumun fanatikliğe eğilimi nedeniyle kampanyanın hiçbir yararının olmayacağını belirten Burhum, Siyonist toplumun mevcut fanatik hükümetin peşinden gittiğini ve Netahyahu hükümetinin ihlallerinin her türlü tahminin ötesine geçtiğini söyledi.

Filistin Özerk Yönetimi, son günlerde Siyonist işgal devletinde Siyonist topluma yönelik propaganda kampanyası başlatmıştı. Siyonist işgal devletiyle Fetih yönetimi arasında başlatılan doğrudan müzakerelerin hemen öncesinde devreye sokulan kampanya kapsamında yayınlanan ilanlarda boy gösteren Filistinli yetkililer Siyonistlere “Biz ortaklarınızız. Ya siz?” diye sesleniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Ağustos 2022 (23) içerik yüklenmiştir.