FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih yönetiminin direnişçileri tutuklaması ihanettir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Burhum yaptığı açıklamada, Fetih yönetiminin Batı Yaka’da direniş mücahitlerini takip etmesinin, tutuklamasının, işkence etmesinin ve en son kahraman eylemi yapanları tutuklamakla iftihar etmesinin bir ihanet; düşmana ve ona hizmet anlamına geldiğini belirterek, bu tavrın Fetih’in direnişi tasfiye ve düşmanın güvenliğini sağlamada düşmandan vekâlet aldığını gösterdiğini ifade etti.

Hamas sözcüsü Burhum son gelişmelerle ilgili olarak bugün (08 Eylül Çarşamba) yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada Burhum şöyle dedi: “Fetih yönetiminin bu cinayetleri her türlü kırmızıçizgiyi aşma ve düşmana hizmet anlamına geliyor. Dolayısıyla Fetih yönetimi derhal bu cinayetleri durdurmalıdır. Elindeki direniş mücahitlerinin hayatından tamamıyla kendisini sorumlu tutuyoruz”.

Fetih yönetimini direniş mücahitlerini düşmana teslim etme konusunda uyaran Burhum, bütün direniş gruplarından ve Filistin halkından düşmana yapılan bu hizmete ve davaya ihanete dur demelerini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.