FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih’in cinayette rol almasını garipsemedik

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki Şeyh İzzeddin el-Kassam Tugayları, Dayton’un emriyle hareket eden Abbas yönetimindeki bazı şahısların Kassam komutanı Mahmud Mebhuh’un Dubai’de şehit edilmesine iştirak ettiklerini öğrendiklerinde şaşırmadıklarını ifade etti.

Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde bugün (16 Şubat Salı) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Batı Yaka’da günü birlik direniş mücahitlerini tutuklayıp zindanlara atan, direnişin üzerindeki baskıyı daha da artıran ve düşmanla her türlü kirli işbirliği yapan bu güçler görevlerinin bir parçası olarak dışarıda da Mebhuh’a düzenlenen suikasta katılmıştır. Bu güçler kuruldukları ilk günden beri direnişe karşı durmayı kendilerine ilke edinmişlerdir.”

Cinayette Filistin asıllı iki ajanı kullanmasının işgal yönetimini sorumluluktan kurtarmayacağını belirten Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde devamla “bu cinayetten doğrudan doğruya Siyonist istihbaratı Mossad’ı sorumlu tutuyoruz. Meseleye böyle bakıyoruz. Cinayete binaen gelişebilecek her türlü gelişmeden de sadece işgal devleti sorumlu olacaktır” dedi.

Dubai Emniyet Müdürü Halfan Temim bugün yaptığı açıklamada, geçen ay şehit edilen Kassam komutanı Mahmud Mebhuh’a suikastta yardım ve yataklık ettikleri şüphesiyle iki Filistinlinin tutuklandığını duyurmuştu. Tutuklananlardan birinin Abbas yönetiminde üst rütbeli bir subay olması Abbas yönetimiyle Fetih’in de işin içinde olduğunu gösteriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.