FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih’in ibadeti mücahidlere işkencedir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Batı Yaka teşkilatı Fetih ile Abbas çetelerinin Ramazan ayındaki ibadetlerini direniş mücahitlerini takip edip tutuklayarak, masum insanların evlerini basarak ve tutukladığı mücahitlere işkence ederek yerine getirdiğini ifade etti.

Hamas bugün (03 Eylül Perşembe) yaptığı açıklamada ayrıca şunları ifade etti: “Fetih ve ona bağlı güçlerin cinayetleri kesintisiz devam ediyor. Ramazan ayının başlamasından bu yana 50’den fazla Hamas lider ve mensubu tutuklanmıştır. Tutuklananların yarısını özgürlüğüne kavuşmuş esirlerle basın mensupları oluşturmaktadır. Feyyad hükümeti de bu süre içinde 30’dan fazla memurun işine son verdi.”

Abbas milislerinin İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın lider ve mensuplarına yönelik baskılarının Ramazan ayında da durmadığına dikkat çeken teşkilat, günlük olarak yapılan operasyon, tutuklama ve işkencelerin Batı Yaka’daki özgürlük söylemlerini yalanladığını ifade etti.

Abbas milislerinin Batı Yaka’da düşman hesabına Hamas hareketini tasfiye etme planını uyguladığına dikkat çeken Batı Yaka teşkilatı bu güçlerin şimdiye kadar 1100’de fazla Hamas mensubunu zindanlara attığını dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.