FilistinHaberlerOrtadoğu

Fetih’ten yeni bir anlaşma metni gelmemiştir

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Dr. Salah El-Berdevil, Hamas Hareketi’nin uzlaşıyla ilgili Fetih Hareketi’nden kapsamlı bir siyasi plan teslim aldığı yönündeki haberleri yalanladı.

Salah El-Berdevil, bütün olan bitenin Fetih Hareketi’nin Hamas’ı Mısır’ın uzlaşı tasarısıyla ilgili çekincelerini göz ardı ederek uzlaşı tasarısını imzalamaya ikna çabası olduğunu söyledi.

Hamas’ın parlamento grubu sözcüsü Salah El-Berdevil, bugün (21 Mart Pazar) yaptığı basın açıklamasında, Fetih Hareketi Merkezsi Sakhr Besisu’nun Gazze’ye geldiğini ve Hamas liderleriyle görüştüğünü belirtti.

Fetih temsilcisinin sunduğu tüm önerilerin Hamas’ı uzlaşı tasarısıyla ilgili çekincelerini bir yana bırakmaya ikna yönünde olduğunu ifade eden El-Berdevil, “Kendisine çekincelerimizin temel konularda olduğunu bildirdik” dedi.

Hamas’ın çekincelerinin bir şekilde dikkate alınmasını istediklerini dile getiren El-Berdevil, “Çünkü bir gün sonra bozacağımız bir uzlaşı anlaşması imzalamak istemiyoruz” şeklinde konuştu.

Salah El-Berdevil, devamlılığını garantiye alacak bir uzlaşı anlaşması imzalamak istediklerini ve bu nedenle çekincelerini dikkate almayan çözümleri kabul etmeyeceklerini söyledi.

Hamas lideri, Fetih temsilcisinden herhangi yeni bir plan işitmediklerini belirterek, sadece karşılıklı fikir alışverişi yapıldığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.