FilistinHaberlerOrtadoğu

Feyyad ahlaksızlığa ve İslam öğretilerinin aksine çağrı yapıyor

Filistin Alimleri Birliği Başkanı Şeyh Hamid El-Beytavi, Ramallah’taki gayrımeşru hükümetin başkanı Selam Feyyad’ın “Filistin okullarında ve üniversitelerindeki gerici görüntülere son vermek gerektiği” yönündeki açıklamalarını eleştirdi.

Milletvekili Şeyh El-Beytavi, Feyyad’ın sözlerinin ahlaksızlığa ve İslam’ın öğretilerine karşı çıkmaya çağrı olduğunu söyledi.

Şeyh Hamid El-Beytavi, bugün (10 Ağustos Salı) konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada, “Bazı yöneticilerin dile getirdiği orta öğretimde ve üniversitelerde karşı cinsle ilişkilerle ilgili açıklamalar bu yönetimin ahlaki değerlere karşı savaş açtığını gösteriyor” ifadesine yer verildi.

Şeyh El-Beytavi açıklamasında daha sonra şöyle dedi: “Tekrar tekrar uyararak, bu yönetimin halkımızın içinde ve özellikle gençler arasında dindarlara ve dindarlık görüntülerine savaş açarak ve aynı zamanda ahlaksızlığa kapı açarak kirli bir plan uyguladığını söyledik. Bu açıklamalar işte bu planın resmi ağızlardan ilanı anlamına geliyor.”

Filistin halkının dini ve sosyal değerlerini çiğneyerek üniversitelerde ahlaksızlığın yayılmasına davet edenlerin Filistin toplumuna dışarıdan empoze edildiğine dikkat çeken El-Beytavi, Filistin halkından ve özellikle de gençlerden bu tür çağrılara kulak vermeyerek İslami ve ahlaki değerlere bağlı kalmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.