FilistinHaberlerOrtadoğu

Feyyad, Barak’a kurtulması için can simidi sunuyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Burhum, Fetih’in Ramallah’taki gayrımeşru başbakanı Selam Feyyad’ın Siyonist Savaş Bakanı Ehud Barak ile görüşmesinin gözaltına alınma korkusuyla Avrupa ülkelerine gidemeyen Barak için can simidi niteliğinde olduğunu söyledi.

Burhum, bugün (5 Temmuz Pazartesi) verdiği demeçte Barak-Feyyad görüşmesinin tehlikeli bir komplo olduğunu ve Siyonist işgal devletinin güvenliğini sağlama ve direnişi tasfiye etme amacıyla Aerika’nın talebi ve Siyonistlerin isteği doğrultusunda gerçekleştiğini belirtti.

Görüşmenin Kudüs’teki Yahudileştirme faaliyetlerine, Yahudi yerleşim birimi inşasına ve milletvekillerinin Kudüs’ten zorla göç ettirilmesine meşruiyet kazandırdığını kaydeden Burhum, bu görüşmenin aynı zamanda Filistinlilerin ve Filistinlilerle dayanışma içinde olan kesimlerin duygularına açıkça meydan okumak olduğunu ifade etti.

Barak-Feyyad görüşmesinin Ramallah’taki Fetih yönetimi için utanç verici bir durum olduğunu dile getiren Burhum, görüşmenin Abbas’ın dolaylı müzakerelere geçilmeyeceği yönündeki sözlerinin asılsız olduğunu da ortaya çıkardığını bildirdi.

Mahmud Abbas ve Selam Feyyad yönetiminin kendi iradesiyle hareket etmediğini ve Filistin halkı için güvenilir bir temsilci olmadığını ifade eden Hamas sözcüsü, Siyonist işgal devletinin Özgürlük Filosu’na saldırısının ardından oluşan baskıları dağıtmak için bu görüşmeyi kullanacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.