FilistinHaberlerOrtadoğu

Feyyad: İsrail’in kuruluş kutlamalarına katılmaya hazırım

Batı Yaka’daki gayrımeşru hükümetin başında bulunan Selam Feyyad, 1948 yılıyla meydana gelen büyük felaket nedeniyle Filistin halkının çektiği onca sıkıntıyı unutup “Siyonist işgal devletinin kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılmaya hazırım” diyerek yeni bir skandala daha imza attı.

Siyonist gazetelerden Haaretz’in kendisiyle yaptığı röportajda (02 Nisan) Feyyad, Yahudilerin kutladığı Pesah bayramı nedeniyle bütün Siyonist halkın bayramını kutladığını ve Siyonistlerle birlikte bağımsızlık etkinliklerine katılmayı umut ettiğini söyledi.

Skandal niteliğinde sözler sarf eden Feyyad, Siyonist işgal rejiminin arzusuna uygun olarak Ağustos 2010’da Filistin devletinin kurulmasıyla ilgili projesinden de bahsederek, kurulacak devletin gaspçı Siyonist varlıkla barış içinde yaşayacağını iddia etti.

Feyyad daha sonra Siyonist devletin Yahudiliği fikrini benimsediğini açıkça ifade ederek “Siyonist düşünce veya İsrail’in Tevrat ülkesi olduğu fikri konusunda bir sorunum yok” dedi.

Kudüs’ün doğu kesiminde yapılan yerleşim birimleri konusunda yöneltilen bir soru üzerine de “Bu konuda orta bir yolun bulunabileceğini düşünüyorum” şeklinde konuşan Feyyad, yerleşim birimleri konusunda Siyonistler gibi düşündüğünü ortaya koydu.
Röportajda ayrıca büyük felaketten şimdiye kadar yurdundan olan yüz binlerce Filistinlinin yurda dönüş hakkından vazgeçtiklerini açıkta ifade eden Feyyad, 1967 sınırları içinde kurulacak Filistin devletinin kendilerini karşılamak için altyapıyı hazırlayacağını savundu.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (27) içerik yüklenmiştir.