FilistinHaberlerOrtadoğu

Feyyad’ın Herzliya Konferansı’na katılması ihanettir

Filistin Meclisi’nde bulunan İslamî gruba mensup milletvekilleri, Batı Yaka’daki gayri meşru hükümetin başında bulunan Selam Feyyad’ın Siyonist işgal devletinin düzenlediği ‘İsrail’in Ulusal Gücü ve Güvenliği’ Herzliya Konferansı’na katılmakla Filistin halkını, tarihini ve davasını sırtından hançerlediğini söyledi.

Filistinli vekiller bugün konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayınladılar. “Feyyad’ın konferansta söylediği sözler sadece kendisini bağlar. Feyyad’ın sözleri hakkını aramaya çalışan Filistin halkının görüşünü yansıtmıyor”.

Açıklamaya imza atan milletvekillerinden Halil er-Rab’i ise şöyle dedi: “Feyyad’ın Herzliya Konferansı’na katılması bizi şaşırtmadı. Çünkü kendisi bölgede ABD ve Siyonistlerin projesini uyguluyor. Feyyad’ın kendisi de ABD’nin bir ürünü. ABD ve Siyonistler onu FKÖ ile İslamî çizgi arasında bir yerde olması için getirdiler. Düşmanla işbirliği içinde olan Feyyad, sadece düşmanın çıkarlarını koruyor. Feyyad şu anda ABD ve Siyonistlerin çıkarlarını gözeten Fetih dışında bir akımı yönlendiriyor. Bu akımın hedefi sadece Siyonistlerin çıkarlarını korumaktır”.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.