FilistinHaberlerOrtadoğu

FHDK sekreteri suikastten kurtuldu

Filistin Halk Direniş Komiteleri, hareketin Genel Sekreteri Ebu’l-Kasım Doğmuş’un işgalcilerin Gazze’deki ajanları vasıtasıyla gerçekleştirmek istediği suikasttan kurtulduğunu duyurdu.

Halk Direniş Komiteleri, bugün (01 Ocak Cuma) yayınladığı bildiride, kendisine bağlı güvenlik güçlerinin Şeyh Doğmuş’u öldürmek amacıyla gönderilen patlayıcı dolu iki çantayı etkisiz hale getirdiğini belirtti.

Hareket yayınladığı bildiride ayrıca şunları ifade etti: “Araç kiralama yerinden isimsiz bir şekilde gönderilen iki çanta patlayıcı ile doluydu. Harekete bağlı güvenlik çantalara el koyup, polis ile birlikte soruşturma başlattı. İçişleri Bakanlığı da zaten resmi olarak soruşturma açmış durumda.”

Çantanın nereden ve kim tarafından gönderildiği ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirten hareket, kimin nereden gönderdiği ile ilgili henüz bir bilgiye ulaşmadıklarını, Genel sekreter Doğmuş’un da olayın arkasındaki güçlerin bulunmasını istediğini belirtti.

Genel sekreterine yapılan bu başarısız suikastı şiddetle kınadığını belirten hareket, böyle bir girişimin kendilerini kokutmayacağını, direniş ve Cihad seçeneğinden de vazgeçiremeyeceğini belirtti.

Siyonist işgal yönetiminin bu tür korkak eylemlerle hedeflerine ulaşamayacağını belirten hareket, direnişin düşmanın kuracağı bütün komploları bozguna uğratma konusunda sağlam bir kaya gibi dimdik ayakta durmaya devam edeceğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.