FilistinHaberlerOrtadoğu

FHKC, Abbas ve Yürütme Kurulu’nun sorgulanması için acil toplantı çağrısı yaptı

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Siyasi Büro üyesi Dr. Rabah Mehna, bütün ön şartlarından vazgeçerek işgal devletiyle masa başı görüşmelerine geri dönmeyi kabul eden Ebu Mazin (Mahmud Abbas)’ın ve Yürütme Kurulu’nun, görüşmelere dönülmesi için bazı ön şartlar belirleyen kararlara bağlı kalmamaları sebebiyle sorgulanmaları için Filistin Merkez Kurulu’nu acil toplantıya çağırdı.

Dr. Mehna yaptığı açıklamada, Filistin’in Batı Yaka, Gazze ve 1948’de işgal edilmiş bölgelerinde yahut yurtları dışında yaşayan tüm kesimlerini, Filistin davasına zarar veren bu görüşmelerden vazgeçmeye zorlamak için Ebu Mazin’e, ABD’nin ve bazı Arap ülkelerinin onu masaya oturmaya zorlamak için yaptıkları baskıya denk bir baskı uygulamak amacıyla protesto eylemleri düzenlemeye çağırdı.

Dr. Mehna görüşmelere dönülmesinin ilkelerden vazgeçilmesi anlamına geldiğini, uluslararası meşruiyet kararlarına darbe vurduğunu, yurda dönüş haklarından feragat edilmesi niteliği taşıdığını ve ABD gözetiminde her keresinde bir alt noktaya çekilmesi suretiyle sürdürülen Oslo çizgisinde ısrar edilmesi demek olduğunu ifade etti.

Dr. Rabah Mehna bu metodun başarısızlığını ve herhangi bir sonuç getirmesinin mümkün olmadığını artık bizzat kendisinin ispat ettiğine dikkat çekerek işgale karşı direniş konusunda ilkelere ve direniş yanlısı doğru metoda bağlı kalınması gerektiğini hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.