FilistinHaberlerOrtadoğu

FHKC, Batı Şeria’da direnişin elinin serbest bırakılmasını istedi

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), Cenin halkının dün gece işgal güçlerine karşı ortaya koyduğu direnişten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Batı Yaka’da direniş güçlerinin elinin serbest bırakılması çağrısında bulundu.

İşgal güçlerinin dün akşam Cenin kentine ve kampına düzenlediği baskın sırasında Filistinlilerle işgal güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanmıştı.

FHKC, dün (1 Eylül Salı) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Cenin’in direniş örneği olarak kalmaya devam edeceğini ve zihinlerde Cenin Savaşı’nın kahramanlıklarını yeniden canlandırdığını söyledi.

İşgal güçleri 2002 yılında Cenin Kampı’nı kuşatmış ve kampa baskın girişiminde bulunmuş fakat başarılı olamayarak büyük bir yenilgiye imza atmıştı.

FHKC, Filistin halkını ve direniş gruplarını uyanık olmaya çağırarak, işgal güçlerinin direnişe saldırmak için fırsat kollayacağını bildirdi.

Direniş grupları arasında birlik ve bütünlüğün sağlanmasının önemine dikkat çeken ve gelecek saldırılara hazır olunmasını isteyen FHKC, işgal güçlerinin özellikle belli bir grubu değil tüm Filistin halkını hedef aldığını söyledi.

Bildiride, ayrıca Oslo sürecinin başarısız olduğu ve Filistin direnişinin elinin serbest bırakılması ve direnişin desteklenmesi gerektiği belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.