FilistinHaberlerOrtadoğu

FHKC: Direniş Ekseni’ne teşekkür ederiz

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Gazze’de kazanılan zaferden dolayı Direniş Ekseni’ne teşekkür etti.

Filistin el-Yovm’un haberine göre FHKC, Filistin direnişinin Gazze zaferi için yapılan kutlamada İsrail’in ateşkes masasından kaçması durumunda onu yeniden masaya oturtacak yöntemler uygulayacağını açıkladı.

Kutlama töreninde konuşan FHKC Sözcüsü Cemil Mazhar, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun ateşkes anlaşmasında yer alan liman ve havaalanı inşası, güvenli geçiş ve esirlerin serbest bırakılması gibi konularda masadan kaçmaya çalıştığını belirterek böyle bir şeyin olması durumunda direnişin İsrail’i masaya yeniden oturtacak seçeneklere sahip olduğunu söyledi.

FHKC’nin askeri kanadı olan Ebu Ali Mustafa Tugayları Sözcüsü Ebu Cemal de mücadelelerinin İsrail yok oluncaya kadar süreceğini söyledi.

Gazze’de kazanılan zafere de değinen Ebu Cemal, İran, Suriye ve Hizbullah’a Filistin direnişine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek “Caydırıcılık Ekseni, Gazze’deki zaferin asli ortağıdır” dedi.
Ebu Cemal, “İslam Devrimi olduğundan beri siyasi açıdan her zaman İran İslam Cumhuriyeti’nin yanında olduk, tüm dünya onun aleyhine birleşse bile biz siyasi açıdan İran’ı terk etmeyeceğiz” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.