FilistinHaberlerOrtadoğu

FHKC: Halkını Kapalı Odalardan Yöneten Onların Sıkıntılarını Hissedemez

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), Filistin Yönetimi Başkanı’nın Vilayet İşleri Müsteşarı tarafından yayınlanan ve Batı Yaka’da miting ve yürüyüş düzenlenmesini yasaklayan genelgeyi eleştirdi.
 
Kararın anayasa güvencesi altında olan ifade özgürlüğüne aykırı olduğunu belirten FHKC, dün (13 Haziran Çarşamba) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin barışçıl gösterileri engelleme yetkisinin olmadığını ifade etti.
 
FHKC, yasak kararı için ileri sürülen gerekçelere hiç kimsenin kanmayacağını kaydederek, kararın hedefinin Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımları protesto gösterilerine izin vermemek olduğuna dikkat çekti.
 
Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Batı Yaka’daki gösterileri engelleyemeyeceğini söyleyen FHKC, gösterilere müdahale edilmemesi uyarısında bulundu.
 
FHKC, halkını kapalı odalardan yöneten ve çevresi yolsuzluğa bulaşmış danışmanlarla çevreli olan kişilerin sokağın nabzını hissedemeyeceğini belirtti.
 
Filistinli gençlerden gösterileri korumak üzere halk komiteleri oluşturmalarını isteyen FHKC, göstericilere herhangi bir zarar gelmesi halinde sorumlusunun hükümet olacağını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (19) içerik yüklenmiştir.