FilistinHaberlerOrtadoğu

FHKC: Hiç Kimse Filistin Halkının Vasisi Değildir

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Siyasi Birimi üyesi Cemil Muzhir, Oslo’nun bitirilmesi, işgalci rejimi tanıma kararının geri çekilmesi, Filistin evinin içini yeniden diyazn etme, FKÖ’nün yeniden demokratik temeller üzerinde inşa edilmesi gibi daha önce alınmış olan ulusal kararların hayata geçirilmesini istedi.

FHKC’nin kurucusu George Habaş’ın vefat yıldönümü münasebetiyle düzenlediği konferansın açılışında konuşan hareketin Siyasi Birimi üyesi Muzhir, “Ulusal kararlara yapılan darbeyi ortadan kaldırmamız, ulusal konularda tek başına karar vermeyi sonlandırmamız, bütün düzeylerde ulusal direniş stratejisini oluşturmaya katkı sağlayacak şekilde FKÖ’yü yeniden yapılandırmamız gerekir” dedi.

Muzhir konuşmasında, Siyonist rejimin uyguladığı ablukanın yanında Filistin Yönetimi’nin dokuz aydır Gazze halkına uyguladığı yaptırımları da kınadıklarını söyledi.

Gazze halkını bu zor duruma getirenlerin cezalandırılmasını isteyen Muzhir, hiç kimsenin halkın vasisi olmadığını hatırlattı.

Herkesi uzlaşının hayat bulması için çalışmaya ve uzlaşıyı yıkılmaktan kurtarmaya davet eden FHKC yetkilisi, “Tek başına aldığı kararlarla yıkım yapanlar cezalandırılmayacaklarını düşünüyorlarsa yanılıyorlar” ifadesini kullandı.

Muzhir, Filistin davasına yönelik her taraftan komplolar kurulduğunu belirterek, bu planların Arap rejimlerinin destek ve yardımıyla Amerika ve İsrail mutfaklarında pişirildiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ağustos 2021 (22) içerik yüklenmiştir.