FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin Ahrar Hareketi Genel Sekreteri: Abbas güçleri işgalcinin güvenlik sigortasıdır

Filistin Ahrar Hareketi Genel Sekreteri Halid Ebu Hilal, Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güçlerin işgalcinin güvenlik sigortası ve koruyucu zırhı haline geldiğini belirterek, buna karşı ciddi bir tavır göstermek gerektiğini söyledi.

Ahrar Hareketi Genel Sekreteri dün (25 Ekim Cuma) konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada Ebu Hilal, Abbas güçlerinin direniş güçlerinin uçaklı saldırısını engellemesinin bu yönetimin ve yönetimde yer alan insanların alınlarına yeni bir kara leke sürdüğünü ifade etti.

Ebu Hilal yaptığı açıklamanın devamında, “İhanet artık bir düşünce ve görüş olmaktan öteye geçip pratikte kendini göstermektedir. Mahmud Abbas televizyonların karşısına geçip işgalciyle sürdürdüğü koordinasyonda yüzde yüz başarı sağladığını avurtlarını şişirerek ve övünerek söyleyebiliyor” dedi.

Filistin halkıyla direniş gruplarının bu yönetimin direnişçileri takip ederek, tutuklayarak ve öldürerek ulusal çizginin dışına çıktığını anlamaları gerektiğini belirten Ebu Hilal, “Abbas yönetimde olmasaydı işgalci bu kadar rahat davranıp güven içinde hareket edemeyecekti” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (25) içerik yüklenmiştir.