FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin Başbakanı Hamdallah, İşgalci İsrailli yetkililerle görüşerek Filistin davasına ihanet etti

Filistin Başbakanı Hamdallah, İsrail Maliye Bakanı Moşe ve İsrail’in Filistin topraklarındaki operasyonlarının koordinatörü Mordechai ile bir araya geldi.

Başbakanlık Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasından bu yana gerçekleşen ilk görüşmede, İsrail hükümetinin, Batı Şeria ve Kudüs’te binlerce Yahudi yerleşim birimi inşa edilmesiyle ilgili kararları ele alındı.

Görüşmede ayrıca, “İsrail’in sınır kapılarından topladığı ve Filistin hazinesine aktardığı vergilerde kesintiye gidilmesini öngören” yasa tasarısı müzakere edildi.

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman geçen ay Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, Bakanlar Komitesinin, “Filistin vergilerinde yıllık 300 milyon dolar kesintiye gidilmesi ve bu meblağın yerleşim birimlerinin istifade edeceği projelerde kullanılmasını öngören” yasa tasarısını onayladığını duyurmuştu.

Söz konusu tasarıdaki kesintinin, Filistin yönetiminin, tutuklular ve şehit edilenler için tahsis ettiği meblağa denk düştüğü belirtiliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (37) içerik yüklenmiştir.