İslami Davet

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye 3.cü yurt dışı turuna hazırlanıyor

6 Eylül 2012 13:53

Filistin Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Ziyad Ez-Zaza, Filistin Başbakanı İsmail Heniyye’nin Gazze Şeridi’ndeki yeni projelere finansman temin etmek üzere üçüncü kez yurt dışı turuna hazırlandığını söyledi.

Ez-Zaza, dün (5 Eylül Çarşamba) El-Aksa televizyonuna yaptığı açıklamada, Başbakan Heniyye’nin hükümetin ekonomik, sanayi, zirai ve hizmete yönelik projelerine gerekli finansmanı sağlamak için yurt dışı turuna çıkacağını bildirdi. Ez-Zaza, Heniyye’nin söz konusu yurtdışı turuna ne zaman başlayacağı ve hangi ülkeleri ziyaret edeceği hakkında ise herhangi bir bilgi vermedi.

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, geçen Ocak ayında çıktığı ve iki hafta süren bu yılın ilk yurt dışı gezisinde Mısır, Tunus, Sudan ve Türkiye’yi ziyaret etmişti. Heniyye, Temmuz ayında gerçekleştirdiği ikinci gezisinde ise Katar, Kuveyt, Bahreyn ve İran’ı ziyaret etti.

Öte yandan, Filistin Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Ziyad Ez-Zaza, Gazze’deki Enerji İdaresi’nden ve Elektrik Dağıtım Şirketi’nden bir heyetin Mısır’a gideceğini ve Kahire’de Mısır Elektrik Şirketi yetkilileriyle Gazze Şeridi’ndeki elektrik sorununu görüşeceğini söyledi.

Ez-Zaza, Gazze Şeridi’ndeki elektrik santralinin tam kapasiteyle çalışabilmesi için Mısır’dan Katar’ın Gazze Şeridi’ne bağışladığı yakıtı bir an önce Gazze’ye göndermesini istedi.

Yukarı Çık