FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin başbakanı İsmail Heniyye: Elektrik krizini çözmeye çalışıyoruz

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, “Bir el direnirken diğeri inşa eder” sloganının Filistin halkının abluka ve savaşlarla ödemek zorunda kaldığı ağır külfete rağmen başarılı olduğunu söyledi.

En-Nusayrat Belediyesi’nin gerçekleştirdiği bir dizi projenin açılış törenine katılan Heniyye, yönetimi ele aldıklarından beri direniş ve binanın Filistin halkının özgür insanlarının sloganı olduğunu ifade ederek, direniş ve binanın paralel iki hat olduğunu belirtti.

Açılışların Siccil Savaşı’nın yıldönümü öncesine ve hicri yılbaşına denk geldiğini kaydeden Heniyye, yıkım politikasına karşı direnen Gazze’de inşa edilen projelerden mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Yakıt ve elektrik gibi Gazze’de devam eden krizlere değinen Heniyye, hükümetinin krizi sona erdirmek amacıyla Arap ve Avrupa ülkeleri elçiliklerine resmi mektuplar gönderdiğini, Ramallah yönetimi, Katar ve Mısır’la görüşmeler yaptığını söyledi.

İlgili taraflarla görüşmeleri sürdürerek krizi çözmeye çalıştıklarını bildiren Heniyye, hükümetinin geçmiş aylarda gerçekleştirdiği icraatlar hakkında da bilgi verdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.