FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistin başbakanı İsmail Heniyye: Filistin direnişi için endişe duymuyoruz

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, İslam ümmetinin Filistin davasıyla köklü bir bağı olduğunu, Arap Baharı gölgesinde Filistin davası ve Gazze’deki direniş için endişe duymadıklarını, er ya da geç bu sürecin amacına ulaşacağını, Mısır’ın Filistin ile olan ilişkisinin ise çok köklü ve derin olduğunu söyledi.

Gazze’nin orta kesiminde bulunan El-Bureyc mülteci kampındaki El-Furkan Camiinde verdiği Cuma hutbesinde “ümmetin yaşadıklarını sevgi, bağlılık, vahdet ve selametini isteme duyguları içerisinde takip ediyoruz” dedi.

Gazze’deki direnişe de değinen Heniyye hutbesini şöyle sürdürdü: “Filistin davası ile ilgili bir endişemiz olmadığı gibi, direniş ve Gazze ile ilgili de bir endişemiz de yok. Mısır ve diğer İslam ülkeleri bizim derinliklerimizdir. Biz ön safta nöbet tutan neferleriz. Biz ümmetin bir parçasıyız. Etkileniriz; etkileriz. Filistin davası da insani ve İslami bir davadır. Biz ümmet bütününün bir parçasıyız.”

Hutbesinde, 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki Filistinlilere seslenen Heniyye, Mescidi Aksa’yı yalnız bırakmamalarını, Ramazan boyunca burada yoğun bir şekilde bulunmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.